الکترو گیربکس با موتور موتوژن

اشتراک :

الکتروموتور های گیربکس دار به نسبت کاهش دور موتور اجزای متفاوتی دارند که نسبت به فرم و جنس آن ها با هم فرق دارند. چرخ دنده ها یکی از مهمترین اجزای این سیستم می باشند که دارای نقش بسیار مهمی می باشد. گیر بکس موتوری است از یک منبع تولید کننده ی توان، توان مکانیکی را دریافت و آن را به قدرت تبدیل می کند. یعنی الکترو گیربکس به عنوان یک چرخنده سرعت و دور موتور را کاهش می دهد و در نهایت انرژی مصرفی آن یعنی گشتاور را افزایش می دهد. برای تولید انواع الکترو گیربکس ها جهت افزایش بهره وری توان،کارایی گیر بکس و کاهش حرارت و نویز، کیفیت ساخت مواردی نظیر چرخ دنده ها، بلبرینگ ها، پوسته و پوشش بسیار حائز اهمیت است.   

جهت خرید و اطلاع از قیمت الکتروگیربکس با موتور موتوژن با داداشی موتوژن تماس بگیرید

شماره تماس: 02433329348

الکترو گیربکس | خرید موتور گیربکس

انواع الکترو گیربکس

گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم (Helical Gearbox)

از رایج ترین گیربکس های صنعتی، گیر بکس شافت مستقیم می باشد. علت نام گذاری هلیکال برای این نوع گیربکس این است که چرخ دنده ها ی آن به شکل مارپیچ هستند. گیربکس شافت مستقیم شامل تعدادی روج چرخ دنده است که درون پوسته ای قرار دارند. گیربکس های هلیکال باعث کاهش صدای اضافی و درنتیجه نرمی چرخ دنده ها در سیتم انتقال نیرو می شود. از قابیلت های دیگر گیربکس هلیکال می توان به استفاده ی آن ها در تعداد دور و توان بالا اشاره کرد. این نوع از گیربکس ها به دلیل مقاومت، استحکام و گشتاور زیاد از پر مصرف ترین گیربکس ها در بازار محسوب می شنوند. گیر بکس هلیکال در موراد مختلفی از جمله کشاورزی، صنایع دارویی و غذایی کاربرد دارد. 

الکترو گیربکس دور متغیر (دیسک و ذغال) 

گیربکس دور متغیر یکی دیگر از انواع گیربکس ها می باشد. این گیربکس با تعداد دور مشخص، به دورهای ثابت و یا متغیر برسند. در صنایع مختلف رنگ رزی، تولید پلاستیک، سنگ بری، نخ و پارچه و ... به کار می رود.  

الکترو گیربکس حلزونی (90 درجه) 

نوعی از گیربکس های دو دنده محسوب می شود. چون زاویه های خروجی آن به صورت قائم یا 90 درجه هستند آن را به نام الکتروگیربکس 90 درجه نیز می شناسند. از قابلیت های بسیار مهم گیربکس حلزونی، نرم بودن آن است.

گیربکس مرکب 

نوع دیگر از گیربکس ها گیربکس مرکب نام دارد که از ترکیب و مونتاژ مینی گیربکس ها تهیه می شود. در موارد مختلف صنایع غذایی، کاغذ سازی و سد سازی کاربرد دارد. قابلیت بسیار مهم این گیربکس این است که به 1تا 16 دور در دقیقه می تواند برسد.

انواع الکترو گیربکس

اجزای الکتروگیربکس

اجزای به کار رفته در الکترو گیربکس از نطر جنس و فرم بسیار با هم متفاوت می باشند.

چرخ دنده ها :
 مهم ترین جزو یک موتورگیربکس چرخنده های آن می باشد. چرخنده ها نقش مبدل سرعت به گشتاور را دارند. کاری که چرخ دنده انجام می دهند این است که سرعت و گشتاور مورد نیاز برای خودرو را فراهم می کنند. چرخ دنده ها در گیربکس نقش اساسی در تعیین اندازه بار و مدت زمان حمل بار را دارند.

پوسته گیربکس : 
بدنه ی اصلی گیربکس است که نقش آن محافظت در برابر اجزای محتلف داخلی است.
شافت های ورودی و خروجی : محور هایی هستند که چرخنده ها روی آن ها قرار می گیرند که چرخدنده ها روی آن ثابت هستند.

بیرینگ (Bearing)  : 
برینگ امکان حرکت چندین قطعه را به صورت خطی یا چرخشی فراهم می کند و مانع کشیده شدن سطح روی یکدیگر می شود.
درپوش کنترل روغن و بازبینی
نشت بند (seal) یا کاسه نمد
 کاسه نمد

کاربرد الکتروگیربکس

الکتروگیربکس کاربرد های فراوانی در زمینه های مختلف دارند. که به اختصار پر کاربردترین آن ها را نام می بریم.

  • صنایع مس
  • صنایع دفاعی
  • صنایع غذایی
  • صنایع شیمیایی
  • صنعت سیمان
  • پالایشگاه ها
  • صنایع فولاد
  • حمل و نقل
  • کارخانه های  پتروشیمی
  • کارخانه های روی

خرید الکتروگیربکس

با توجه به عدم ثبات بازار، ضمن عرض پوزش از تمامی مشتریان عزیز، خواهشمندم برای اطلاع از قیمت انواع الکترو گیربکس با کارشناسان داداشی موتوژن تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 02433329348

امتیاز شما به این محصول :